Вирощування та збір зернових культур – трудомісткий і витратний процес. Щоб вкладення себе виправдали, зібраний урожай необхідно правильно зберігати. Для цього використовуються спеціально обладнані зерносховища, в яких є системи вентиляції й адекватний мікроклімат. Одним з популярних видів приміщень для утримання культур є силоси з плоским днищем.
Особливості силосів з плоским днищем
Силос є циліндричною ємністю, яка виготовлена з металу. Її діаметр – 4,5-31,5 метра. Незважаючи на значні розміри, контейнер досить легкий. Для його установлення не потрібно використання кранів і цілком достатньо промислових підйомників.
Силоси з плоским днищем встановлюються на спеціально підготовлений фундамент. Стіни таких конструкцій виробляються з рельєфних листів оцинкованої сталі товщиною 350-450 г/м2. Цей матеріал може прослужити не один десяток років, повністю захищений від корозії та стійкий до механічних пошкоджень. Дно силосу – велика плоска плита, всередині якої розташовані канали для аерації, а також канал або галерея розвантажувального шнека.
Щоб забезпечити максимальну жорсткість силосу, корпус зміцнюється вертикальними стійками. Захист зерна досягається за рахунок повної герметизації за допомогою гумових прокладок, що встановлюються у стиках листів.
У повністю безповітряному просторі зерно довго не пролежить. Для адекватного повітрообміну у верхній частині конструкції монтують потужний вентилятор. Він дозволяють підтримувати необхідний рівень вологості і застерігати продукт від псування.
Також необхідно організувати систему пошарового контролю температури. Вона допоможе у додатковому моніторингу умов зберігання і визначить не лише зони підвищеної температури, але і наявність місць, забруднених комахами. Це знизить витрати на додаткову перевалку зерна і збільшить кількість збереженого продукту.
Для транспортування зернових застосовується елеваторне обладнання (як готові комплексні рішення, так і спеціалізовані лінії, виготовлені за індивідуальними проектами).
Від якості кожного елемента зерносховища залежить результат роботи всієї системи, а значить, і сума кінцевого доходу. Тому монтаж обладнання з переробки зерна і його обслуговування – важливі етапи технологічного процесу. Довіряти подібні процедури слід виключно перевіреним компаніям з хорошою репутацією, наприклад, ОЛИС.
Переваги та недоліки силосів з плоским днищем
До основних переваг конструкцій відносять:
- велику ємність для зберігання;
- здатність витримувати несприятливі фактори навколишнього середовища (сильний дощ, вітер, сніг);
- можливість установлення додаткового обладнання для полегшення процесу зберігання, транспортування і переробки зерна;
- наявність достатньої кількості люків для простого обслуговування і ремонту приміщення;
- надійний захист зерна як від цвілі, так і від різних шкідників;
- використання сучасних екологічних матеріалів;
- компактний розмір сховища;
- низьку вартість;
- тривалий термін служби – до 20 років
Силоси практично позбавлені недоліків, а тому є оптимальним рішенням для застосування на промислових об'єктах.
Особливості використання конструкцій
Щоб під час тривалого зберігання зернових культур всередині силосу не виникло неприємностей, необхідно дотримуватися ряду певних правил. Перш за все слід приділити увагу попередній обробці продукту. Так, обладнання для сушіння перед зберіганням дозволить уникнути втрати смакових якостей культур, а також зниження схожості.
Як правило, використовуються вертикальні зерносушарки, що дозволяють добитися оптимальної вологості зерна і правильного температурного режиму. Підготовлений таким чином продукт не зіпсується, в ньому не заведуться шкідники.
Сам силос треба регулярно оглядати. Наявність іржі, деформації, утрати болтових з'єднань – вагомі приводи до запуску екстреного ремонту устаткування. Потрібно регулярне прочищення вентиляційних систем, які час від часу можуть забиватися зерновим пилом та іншими відходами. Важливим також є стан фундаменту. Якщо на ньому почали з'являтися тріщини або зазор між силосом і фундаментальної плитою збільшився, є привід задуматися про повну заміну споруди.
Враховуйте ризик перевантажень. Зерно у сховище повинне засипатися строго по центру. У тому випадку, якщо буде задіяна якась одна сторона, стіна може не витримати тиску, що утворився, і вийти з ладу раніше строку. Це спричинить додаткові витрати. Тому краще один раз витратитися на якісний проект і монтаж усіх необхідних систем, ніж періодично викликати ремонтну бригаду.
За додатковою інформацією та консультацією звертайтесь за номером: ☎ +38 (067) 822-85-58.
Отримати консультацію: