Витяжна шафа – це спеціальні мебель меблі для роботи з токсичними речовинами у лабораторії. Устаткування використовується для проведення дослідів, аналізів і досліджень. Підходить для промислових підприємств, навчальних закладів, окремих лабораторій. Його особливість полягає у наявності витяжки, яка поглинає небезпечні летючі речовини. Завдяки цьому забезпечується безпечна робота і точні результати.
Типи витяжних шаф
Лабораторні шафи з вентиляцією можуть відрізнятися за конструкцією, габаритами, матеріалами. Стандартний варіант складається з таких частин:
- робоча камера;
- витягальний купол;
- тумба.
У робочій камері є стільниця для проведення аналізів, може бути підведена вода, газ або електрика. Є рухлива двері, виготовлені з прозорих матеріалів. Нагорі купола розташована витяжка, яка усуває з камери повітряні маси з частинками токсичних речовин. Тумба може використовуватися для зберігання необхідних для досліджень матеріалів, інструментів.
Різновиди меблів
Щоб вибрати відповідні меблі ля лабораторії, потрібно ознайомитися з основними різновидами шаф:
- загальнолабораторні;
- сушильні;
- спеціалізовані.
Загальнолабораторні шафи з вентилятором і системою витяжок підходять для навчальних закладів, медичних установ і промислових підприємств. Вони оснащені освітленням і розетками, зроблені зі стійких матеріалів. Є функція автоматичного вимкнення, яка гарантує безпеку в екстрених випадках. Сушильні шафи використовуються для видалення вологи, просушування обладнання, а також для обробки обладнання та проведення лабораторних дослідів.
Спеціалізовані шафи вибрати важче, оскільки вони відрізняються більш складною конструкцією і додатковими функціями. Вони призначені для роботи з легкозаймистими речовинами, кислотами, нафтопродуктами. Покриття робочої зони виготовляється зі стійких до агресивного впливу матеріалів. Для нагріву речовин у спеціальній газовому середовищі використовується муфельна піч. Популярністю користуються моделі з вбудованою піччю, які дозволяють заощадити простір і час.
У промислових лабораторіях часто застосовуються титрувальні конструкції на два робочих місця. Вони оснащені захисними перегородками із загартованого скла і декількома витяжними зонами, які очищають повітря. Використовуються вакуумні насоси, є подача води, освітлення. Робоча поверхня виготовляється з суцільної керамічної плити або нержавіючої сталі.
Хімічний шафа на одне робоче місце – оптимальний варіант для випарювання кислот і роботи з нафтопродуктами. У її виробництві використовується суцільний поліпропілен, який стійкий до агресивного впливу. Найбільш популярні матеріали для виробництва витяжних шаф – керамограніт, скло, меламін, нержавіюча сталь, склопластик.
Контроль повітряного потоку витяжних шаф
Повітряний потік витяжної шафи регулює спеціальний контролер, який виконує такі функції:
- забезпечує автоматичний і ручний режим вентиляції, відображення швидкості потоку;
- оповіщає про порушення режиму за допомогою звукового сигналу;
- сигналізує про перегрів повітря у робочій зоні, а також про спалахнення обладнання;
- дозволяє вмикати і вимикати світло, живлення розеток із загальною панелі управління.
Використання контролера підвищує ефективність повітрообміну і ергономічність обладнання. Для його роботи потрібна мінімальна участь людини, більшість процесів відбуваються автоматично. Датчики контролера реагують на всі зміни, які відбуваються у роботі шафи, і оперативно про них повідомляють.
Як вибрати витяжну шафу?
При виборі лабораторних меблів враховують декілька чинників:
- міцність і стійкість;
- речовини, які будуть використовуватися;
- інтенсивність роботи.
Для невеликих лабораторій підійде астільна витяжна шафа. Вона відрізняється компактними габаритами і невеликою площею робочої поверхні. Устаткування виконує ті ж функції, що і габаритні лабораторні меблі. Шафа без тумби не вимагає додаткового місця для установлення, її можна встановити на наявну вільну поверхню столу.
Для промислових підприємств більш підходящим варіантом будуть спеціалізовані шафи з вбудованими муфельними печами. Такі моделі облицьовуються керамогранітом, який витримує високі температури. Вони підходять для роботи з будь-якими агресивними речовинами.
У стандартних лабораторіях доречно використовувати металеві шафи та поліпропіленові конструкції з порошковим пофарбуванням. Вони вогнестійкі, підходять для роботи з кислотами і нафтопродуктами. Додатковий купол зі склопластику стане надійним захистом при роботі з концентрованими кислотами і лугами.
Для навчальних закладів вигідним варіантом стануть моделі з прозорою задньою стінкою. Вони дозволяють зручно і безпечно демонструвати досліди, які відбуваються у робочій зоні.
Надійні і зручні лабораторні меблі сприяють і успішному проведенню робіт, і безпеці персоналу. Вибирайте якісне обладнання, яке позбавить від зайвих турбот і ризику при проведенні досліджень.
За додатковою інформацією та консультацією звертайтесь за номером: ☎ +38 (067) 822-85-58.
Отримати консультацію: