За попередніми оцінками аналітиків ІА «АПК-Інформ», у 2016/17 МР прогноз валового збору пшениці з урахуванням липневих коригувань був підвищений до 25,1 млн. т проти 26,5 млн. т у попередньому сезоні.

 Як повідомляє ІА «АПК-Інформ», більшість операторів ринку інформувало про те, що співвідношення продовольчої і фуражної зернової оцінюється як 55% на 45% відповідно. Нагадаємо, що вже кілька сезонів поспіль переважною була частка фуражної зернової (в 2015/16 МР вона склала 60%).

 У той же час експерт з якості зерна ТОВ «ОЛИС» Ольга Дзюба зазначила, що на тлі неоднозначної якості зерна сільгоспвиробникам варто оснащувати свої лабораторії.

 «Наявність своєї лабораторії або мінімального набору лабораторного обладнання у сільгоспвиробників дозволить їм убезпечити себе від недобросовісних трейдерів або елеваторів при купівлі або прийомі зерна на зберігання. У цьому випадку виробник зерна буде знати основні показники зерна (вологість, засміченість, натура, якість і кількість клейковини і т.д.) і завжди зможе відстояти свої інтереси», – зазначила О. Дзюба.

 «Пробовідбірник, сушильна шафа, зерновий млин, вимірювач білості, вологомір, ІДК-аналізатор, тістозамішувач, ваги, прилад для визначення числа падіння, набір сит та інші допоміжні інструменти дозволять оснастити стандартну лабораторію і ефективно визначити якість зерна відповідно до вимог ДСТУ», – уточнила фахівець.

 Отримати консультацію експерта щодо вибору лабораторного обладнання можна за даним номером:

+38(067)-899-47-97